MAGNESIUM + VITAMIN B6

ORGANICKÁ FORMA HOŘČÍKU

Zajisté znáte ten nepříjemný pocit, kdy si naplno vychutnáváte svou oblíbenou aktivitu, a v tom se dostaví nečekaná křeč. Náhlé svalové křeče potkávají mnoho z nás.

Nejčastější příčinou křečí je nedostatek hořčíku a vitaminů skupiny B, především B6 (pyridoxinu). Nabízíme Vám způsob, jak tyto látky efektivně tělu dodat. Běžně užívané zdroje hořčíku mají vstřebatelnost pouhých 20 %. V přípravku ExtraVita® ELITELINE Magnesium + Vitamin B6 byl jako zdroj hořčíku využit laktát hořečnatý, který tělo využije z 92 %. Navíc vitamin B6 funguje jako tzv. fixatér hořčíku, čímž ještě zvyšuje jeho účinek.

Hořčík svým působením pomáhá uvolňovat napětí nejen fyzické, ale i psychické. Jeho předností je totiž rozšiřování cév, takže dochází k lepšímu průtoku krve. Tímto způsobem hořčík snižuje rovněž křeče související s menstruací. Jeho relaxační účinky pomáhají předcházet bolestem hlavy nebo je alespoň zmírnit. Tím, že hořčík podporuje správný tok krve, působí silně antidepresivně a pozitivně ovlivňuje naše emoce. Hořčík by se měl doplňovat obzvláště tehdy, pokud zažíváme stresové situace. Z těla se totiž nadměrně vylučuje a organizmus jej potřebuje o to více doplnit. Aktivní složky v 1 šumivé tabletě a % doporučené denní dávky: hořčík 300 mg (100 %), vitamin B6 2 mg (100 %).